بهترین روش یادگیری مهارت

 

  حتما شما هم می خواهید مطالب را سریع تر و بهتر یادبگیرید و بهترین روش یادگیری را آموزش ببینید. با توجه به تجربه ای که من دارم همه افراد به نوعی با یادگیری ارتباط دارند .خوب این طبیعی است که همه هم می خواهند از بهترین روش یادگیری مهارت ها اطلاع داشته باشند. 

من در این مقاله آموزشی می خواهم با شما با بهترین روش یادیگری یک مهارت صحبت کنم و مطالب کاربردی در زمینه یادگیری به شما ارائه دهم . بنابراین از شما می خواهم با من همراه باشید. من می خواهم در این مقاله آموزشی یک مدل یادگیری را به شما ارائه دهم که هر زمان می خواهید مطلب یا مهارتی را یاد بگیرید به این مدل مراجعه کنید.

 من در این مقاله به اصول یادگیری می پردازم بنابراین لازم است که ابتدا تفاوت بین اصول و تکنیک ها را برای شما عزیزان توضیح دهم . اصول یادگیری قابل تغییر نیستند و برای همه افراد یکسان است و به همین دلیل می توانیم به همه افراد بگوییم که می توانند با استفاده از اصول یادگیری خود را تقویت کنند.

هدفگذاری هوشمندانه چیست؟

تکنیک ها و رفتارها برای هر موقعیت قابلیت تغییر دارند و ممکن است در شرایط خاصی به نوع متفاوتی اجرا شوند. در واقع هر شخص بایستی تکنیک های مناسب برای خود را پیدا کند تا بتواند نتیجه خوبی از پیاده سازی اصول دریافت کند.

بنابراین من در این مقاله به اصول یادگیری و بهترین روش یادگیری می پردازم و شما بایستی بر اساس این اصول تکنیک های مناسبی را برای یادگیری بهتر برای خود انتخاب کنید. تکنیک ها برای هر شخص متفاوت است و هماهنگ با شرایط هر فرد می تواند تغییر کند . به عنوان مثال ما برای یادگیری بهتر به اصل تمرین و تکرار  اشاره می کنیم : ممکن است برای یک فرد این تکرار دو بار باشد و برای فرد دیگری این تکرار عدد پنج باشد.  

 

اصل اول در یادگیری زمان است

 
 
 

 برای این که یادگیری خوبی داشته باشید و در یک مهارت به جایگاه مطلوبی برسید بایستی زمان لازم را صرف کنید.  برخی از افراد به دنبال نتایج زودهنگام هستند و نمی خواهند به اندازه کافی زمان بگذارند. اگر می خواهید نتیجه خوبی به دست آورید بایستی خوب هم کار کنید. 

چطور زندگی که دوست را ایجاد کنیم؟

همه افراد می گویند ما زمان نداریم و بزرگترین سرمایه هر انسان در این دنیا زمان است . شما بایستی بتوانید برای انجام کارهای مهم خود زمان لازم را خالی کنید.  برایان تریسی جمله جالبی دارد: 

شما برای انجام همه کارها زمان ندارید اما همیشه برای انجام کارهای مهم خود زمان کافی در اختیار دارید. 

 

با توجه به این جمله ما بابیستی اولویت بندی کردن کارها و برنامه ها را یاد بگیریم . 

وقتی اولویت بندی مناسب داشته باشید و یادگیری جزء اولوبت های شما باشد.

می توانید زمان لازم را برای یادگیری اختصاص دهید.  زمان مهم ترین اصل در یادگیری است و شما بایستی برای هر مهارت و مطلب به مقدار لازم زمان در نظر بگیرید.   

 

اصل دوم در یادگیری تمرین درست است

  تمرین درست یکی از اصول مهم یادگیری است . بهترین روش یادگیری با بهترین تمرین ها اتفاق می افتد. تمرین درست در زمان های درست باعث می شود که شما در یادگیری بهتری داشته باشید. 

اگر شما زمان خوبی را برای یادگیری اختصاص دهید اما در این زمان تمرین های درستی را انجام ندهید عملا یادگیری شما کاهش می یابد. بنابراین اهمیت تمرین بسیار زیاد است و شما بایستی تمرین کردن درست را یاد بگیرید. 

برای به دست آوردن مهارت هایی که می خواهید داشته باشید بایستی تمرین های خوبی هم داشته باشید. تمرین درست یکی از سخت ترین کارهای دنیا است . تفاوت افرادی که خوب یاد می گیرند در همین است که آنها سختی تمرین درست را به جان می خرند. تمرین درست به اندازه کافی بدون شک شما را به بهترین یادگیری ها می رساند.  

 

اصل سوم در روش یادگیری بازخورد گرفتن است.

 

بازخورد گرفتن باعث می شود که درستی کار شما مشخص شود . اگر شما بازخورد خوبی بگیرید می توانید یادگیری خود را به نحو موثری رشد دهید. اشتباه کردن یک امر طبیعی است و هر کسی در زندگی خود اشتباه می کند اما بعد از اشتباه افراد به دو دسته تقسیم می شوند :

  1. کسانی که از اشتباه خود درس می گیرند و بازخورد گرفتن خوب دیگر دچار آن اشتباه نمی شوند.

2. کسانی که توجهی به اشتباه ندارند و بارها یک اشتباه را تکرار می کنند. این دسته از افراد بازخورد گرفتن را در برنامه خود ندارند. اگر بازخورد خوبی از تمرین هایی که انجام داده اید بگیرید می توانید سریع تر رشد کنید و با سرعت بیشتری یادگیری داشته باشید.

 

اصل چهارم صبر و طرز فکر درست در مورد یادگیری است .

 

برای انجام هر کاری صفت صبر اهمیت زیادی دارد . بیشتر افراد یادگیری مهارتهایی را شروع می کنند اما به دلیل نداشتن صفت صبر و نا امیدی زود هنگام دست از یادگیری بر می دارند. کسانی که صبر کمی دارند با نا امیدی و ناکامی مواجه می شوند. 

همین که صبر خوبی در یادگیری نداشته باشید طرز فکر شما در مورد یادگیری به مسیر اشتباهی می رود .  اگر شما فکر کنید که اشکالی در شما وجود دارد که یادگیری دیرتر اتفاق می افتد ، طرز فکر شما اشتباه است. 

تنها تفاوتی که در افراد وجود دارد سرعت یادگیری است که به عنوان استعداد شناخته می شود. 

بنابراین به یادگیری خود ایمان داشته باشید و با صبر و شکیبایی به تمرین و بازخورد گرفتن بپردازید. 

همین که شما در حال ر شد باشید و از دیروز خود یک قدم کوچک بهتر شده باشید به معنی یادگیری است.  همین قدم های کوجک باعث می شود که در مدت زمان بیشتر تبدیل به فردی با مهارتهای فراوان شوید.  

همیشه خود را با دیروز خودتان مقایسه کنید و ببینید که هم اکنون چه مقدار تغییر کرده اید و چه چیزهای جدیدی را یاد گرفته اید.  امیدوارم از چهار اصلی که برای روش یادگیری برای شما آورده شد نهایت استفاده را ببرید و با استفاده از این اصول یادگیری های خود را افزایش دهید.  

در یک جمع بندی شما برای این که بهترین روش یادگیری یک مهارت یا یک مطلب را یاد بگیرید بایستی با اصول یادگیری آشنا شوید.  ما در این مقاله اصول لازم برای داشتن بهترین روش یادگیری را در اختیار شما قرار داده ایم و شما با استفاده از این اصول برای خود تمرین هایی را طراحی می کنید تا در یادگیری رشد بیشتری داشته باشید.  بنابراین برنامه خود را برای یادگیری مهارتی که مد نظر شما است تنظیم کنید.  

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید