بهره وری در کوچینگ

در بهره وری درکوچینگ متوجه می شویم اگر انسان ها ارزشمند تر شوند خانواده ها، جامعه، کشورها و دنیا ارزشمند تر و جای زیباتری برای زندگی می شود.

چرا برخی از کشورها در حال رشد سریع هستند و برخی کشورها درجا می زنند و پس رفت می کنند؟

چرا برخی از افراد در زندگی خودشان دستاوردهای خوبی دارند و برخی دیگر حتی شرمنده خودشان هستند؟

پاسخ این سوالات در کلمه بهره وری خلاصه می شود. در این مقاله به موضوع بهره وری درکوچینگ می پردازیم.

بهره وری در کوچینگ

یکی از عواملی که انسان را به سمت نتایج متفاوت می برد، بهره وری است. کوچینگی ها روی افزایش بهره وری خودشان تمرکز می کنند.

در کوچینگ زمان عدد نیست بلکه اثر است. انسان می تواند زمان را با افزایش بهره وری افزایش دهد.

کمیت تلاش شما در کیفیت کارتان و اثر شما ضرب می شود و بهره وری شما را مشخص می کند.

کیفیت *  کمیت  = بهره وری

دو نفر کار یکسانی را در زمان ثابت انجام می دهند اما خروجی ها و دستاوردی که دارند متفاوت است.

این تفاوت حاصل بهره وری فرد است. یک کنکوری در روز 10 ساعت مطالعه می کند اما در آزمون نتیجه مطلوب کسب نمی کند چون بهره وری که حاصل کیفیت است در این فرد به 2 ساعت هم نمی رسد.

کوچینگ چیست؟

فرد دیگری روزی 5 ساعت مطالعه می کند اما با ضریب کیفیت 4 و به اندازه بیست ساعت بهره وری دارد. همین عامل است که باعث تفاوت انسان ها می شود.

در کوچینگ روی این موضوع تمرکز می کنیم که بهره وری فرد را حداقل 2 برابر کنیم. برای خیلی از افراد بهره وری به 10 برابر می رسد.

بهره وری درکوچینگ برای هر شرکت کننده مشخص می شود و متوجه می شود که یک کوچینگی با افراد عادی تفاوت های زیادی دارد.

عواملی که در بهره وری در کوچینگ نقش دارند

فرهنگ :در کوچینگ فرهنگ هایی که با خودمان داریم تغییر می کند و با فرهنگی که بهره وری را افزایش می دهد آشنا می شویم.

سلامتی :در دوره کوچینگ روی سلامتی تمرکز می کنیم و جسم خودمان را قدرتمند و سالم می کنیم تا بهره وری بیشتری را تجربه کنیم.

درست بودن :در کوچینگ راستی و درستی را آموزش می بینیم و بهره وری خودمان را افزایش می دهیم.

 اخلاق اجتماعی:اخلاق اجتماعی و مدیریت روابط موضوع مهمی برای بهره وری کوچینگی ها است.

تکنولوژی و مدرن بودن :استفاده بهینه از تکنولوژی باعث افزایش بهره وری می شود.

سرعت انجام کار ها :سرعت بخشیدن به کار ها ساده ترین راه افزایش بهره وری است

افزایش مهارت ها :هر چقدر مهارت ها بیشتر می شود بهره وری افزایش می یابد.

قابلیت استفاده بهینه از زمان:بهره مند شدن از تک تک لحظه ها باعث می شود که بهره وری بیشتر را تجربه کنید.

برنامه ریزی قدرتمند :کسانی که برنامه دارند و برای رسیدن به اهداف و خواسته ها با برنامه حرکت می کنند عالی نتیجه می گیرند.

هدف گذاری هوشمندانه :اهداف هوشمند باعث می شود که بهره وری به چندین برابر افزایش پیدا کند.

 

افت و نابودی یا رشد و اثر بخشی

اگر در ذهن و مغزتان تعریف کندی از خودتان داشته باشید و بهره وری پایین را تجربه کنید سرعت بسیار زیاد رشد و پیشرفت محیط شما را نابود می کند.

برای اینکه عقب نمانیم و حذف نشویم بایستی حداقل سرعتی معادل سرعت رشد بیرون داشته باشیم.

چطور زندگی که می خواهیم را ایجاد کنیم؟

کسانی که بهره وری پایین دارند و به روش های قدیمی و بدون آموزش عمل می کنند هر روز دستاوردهایی که دارند کوچک می شود و بعد از مدتی متوجه می شوند که جایی برای آنها وجود ندارد و درحال حذف هستند.

دنیای امروز دنیای ساختن است دنیای سرعت و تکنولوژی، دنیای رشد و پیشرفت و دنیای کسب نتایج و تولید ارزش در این دنیا اگر کند باشید و بهره وری نداشته باشید جایی برای شما نمی ماند.

به همین دلیل است که برخی از کشورها جهان سوم هستند به همین دلیل است که برخی از افراد فقر و شرایط سخت را تجربه می کنند. عاملی که تفاوت ایجاد می کند بهره وری است .

عده ای از انسان ها روی خودشان سرمایه گذاری می کنند بازدهی و بهره وری خودشان را بیشتر می کنند و نتیجه های چند برابری دریافت می کنند این افراد هر روز بیشتر می درخشند و پیشرفت می کنند.

تمرین موفقیت و کوچینگ

اصل بهره وری کوچینگ توجه ویژه ای روی خروجی ها و بازدهی دارد به همین دلیل است که کوچینگی ها در دنیا می درخشند و کسانی که از دوره های کوچینگ بهره مند شدند سریع تر و موثر تر نتیجه می گیرند.

کوچینگی ها هر لحظه تلاش می کنند که بهره وری خودشان را افزایش دهند. تفاوت انسان ها در استفاده از وقت انرژی و تمرکز است.

اگر زمان انرژی و تمرکز خود را روی کاری که بهره وری عالی دارد و نتایج فوق العاده صرف کنید شما هر روز رشد می کنید.

بنابراین کیفیت استفاده از زمان، انرژی و تمرکز عاملی به نام بهره وری را می سازد. هر چقدر بهتر استفاده می کنید بهره وری شما افزایش می یابد.

 

تمرین بهره وری  :

اولین عامل زمان است برای این که بهره وری شما افزایش یابد بایستی تمرین کنید.
از امروز هر کاری که انجام می دادید در ساده ترین سطح سعی کنید که در زمان کمتری انجام دهید. هر بار که سرعت شما بیشتر می شود به این معنا است که بهره وری شما افزایش می یابد.

راه می رویید سریع تر، رانندگی هوشمندانه تر و انتخاب مسیرهای که سریع تر به مقصد می رسید، دوش می گیرید سریع تر، تایپ می کنید سریع تر، خرید می روید سریع تر و هر کاری که انجام می دهید اولین عامل سریع تر شدن است.

رهایی عاملی برای قدرت در کوچینگ موفقیت

هر بار که  شما سرعت خودتان را بیشتر می کنید در زمان خودتان صرفه جویی کرده اید و بهره وری افزایش می یابد.

دومین عامل انرژی است از امروز برای انجام هر کاری توجه می کنیم که چقدر انرژی مصرف می کنیم. اگر بتوانیم کاری را با انرژی کمتر انجام دهیم موفق به افزایش بهره وری شده ایم.

انسان هایی که انرژی بیشتر تولید می کنند و به خوبی می توانند از این انرژی در راستای رسیدن به خواسته ها و اهداف بهره ببرند بازدهی بیشتری را تجربه می کنند.

اگر می خواهید پیامی انتقال دهید به جای 30 دقیقه صحبت کردن این پیام را خلاصه کرده و در 2 دقیقه با کمترین انرژی منتقل کنید.

اگر می خواهید اقدامی انجام دهید با افزایش سطح مهارت مصرف انرژی را کاهش دهید.

دقت کنید که کاری انجام دهید که ارزش مصرف انرژی شما را داشته باشد کارهای بیهوده که باعث اتلاف وقت و از دست رفتن انرژی می شود را حذف کنید.

سومین عامل تمرکز است اگر می خواهید بهره وری بیشتری را تجربه کنید بایستی بتوانید تمرکز خوبی روی کاری که انجام می دهید داشته باشید.

کسی که مطالعه می کند زمان می گذارد انرژی مصرف می کند اما وقتی تمرکز ندارد بهره وری معنایی ندارد. بنابراین یکی از عوامل مهم این است که کاری که انجام می دهید با تمرکز فکری خوبی انجام دهید.

بنابراین برای تقویت تمرکز خودتان قدم بردارید و با تمرکز بیشتری کار مورد نظر خودتان را انجام دهید.

تمرکز حواس به معنای نداشتن افکار مزاحم و عوامل حواس پرتی نیست بلکه شما بایستی به سطحی برسید که علاوه بر وجود این عوامل با تمرکز کار خودتان را انجام دهید.

بنابراین  به صورت خودآگاه توجه و تمرکز خود را روی هدف خواسته و کاری که انجام می دهید بگذارید تا بهره وری بیشتری را تجربه کنید.

با تمرین هایی که انجام می دهید به خودتان قول دهید که حداقل بهره وری تان را به دوبرابر افزایش دهید.

وقتی بهره وری تک تک افراد یک کشور دو برابر شود ارزش کشور هم دو برابر می شود ارزش پول کشور، ارزش زمان مردم کشور و ارزش خدمات کشور هم دو برابر می شود.

راهکار پیشرفت کشور ها در افزایش بهره وری ها است. دوره کوچینگ دوره ای است که زندگی انسان را متحول می کند و باعث ارزشمندی و رشد می شود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید