در کوچینگ چگونه ترس ها را مدیریت کنیم؟

در کوچینگ چگونه ترس ها را مدیریت کنیم؟

مدیریت ترس همه افراد ترس دارند و کسانی که می توانند با وجود ترس ها اقدام کنند، متفاوت و موفق هستند.

کوچینگی ها افرادی هستند که با وجود ترس اقدام می کنند و دنیای خودشان و دیگران را زیباتر می کنند. مدیریت ترس

در این نوشته رمز کوچینگ را برای مدیریت ترس ها بیان می کنیم و با ریشه ی ترس ها آشنا می شویم.

 

 کوچینگ چیست؟

کوچینگ دوره ی آموزشی است که افراد آگاهی کاربردی و فوق العاده ای را دریافت می کنند و در کنار این آگاهی راهکارهای عملی و اجرایی هم ارائه می شود. مدیریت ترس

در کوچینگ اگر فرد به آگاهی که دریافت می کند و با راهکارهایی که آموزش داده می شود عمل کند گرفتن نتیجه قطعی است.  عاملی که کوچینگ را از سایر دوره های آموزشی متمایز می کند داشتن مربی است.

کوچینگ چیست؟ قسمت چهارم

در این دوره شما یک مربی دارید که در مسیر با شما همراه است و شما را کوچ می کند که در مسیر خواسته ها و اهداف خودتان قرار بگیرید.

 

ریشه ترس ها چیست؟

ریشه تمام ترس های انسان تغییر و فشار است. هر وقت انسان کار جدید را شروع می کند اگر این کار فشار بیشتری به فرد وارد کند فرد دچار ترس و استرس می شود.مدیریت ترس

ترس به علت نشناختن و نداشتن مهارت اتفاق می افتد. چون تجربه اول است مغز برای حفظ منطقه امن از ورود به کار جدید جلوگیری می کند.

مغز برای جلوگیری از ورود به شرایط جدید از تغییر یک غول می سازد و انسان را منصرف می کند.

همچنین با توجه به تجربه ای که در زندگی داشتیم و چیزی که بزرگترها و رسانه ها به ما آموزش دادند به این درک رسیدیم که فشار، دردناک و سخت است.

در ادامه با هم بررسی می کنیم که چگونه این موارد را بهبود ببخشیم و به زیبایی ترس های خودمان را مدیریت کنیم.

ترس ها را بپذیریم

ترس های خودتان را بپذیرید و به این که سیستم مغز و بدن شما سالم عمل می کند افتخار کنید.

بله با خودتان بگویید مرسی که بدن سالمی دارم و مراقب امنیت و راحتی من هستی. می دونم که این ها به نفع من است و تمام تلاش خودم را می کنم که به بهترین نحو ممکن این ترس ها را برطرف کنم.مدیریت ترس

بهره وری در کوچینگ

بنابراین وجود ترس را می پذیریم و از اینکه سیستم کار خود را به درستی انجام می دهد تشکر می کنیم.

ترس یعنی کار جدید

در ادامه به خودتان تبریگ بگویید که در حال انجام یک کار جدید هستید و می خواهید رشد کنید. در صورتی ترس به سراغ کسی می آید که در حال رشد است و می خواهد از منطقه امن خودش خارج شود.

وقتی وارد دنیای ناشناخته ها می شوید ترس ها ظاهر می شوند. اینجا شما به خودتان تبریک می گویید بله من در حال رشد هستم و به همین دلیل هم ترس ها به سراغ من  آمدند.

بنابراین اقدام می کنم تا رشد کنم و به مغز و خودم ثابت کنم که می توانم و در موقعیت های جدید هم بهترین نتایج را کسب می کنم.

اگر فرد قبول کند که در حال انجام کاری است که تا به حال انجام نداده است خیلی انگیزه بیشتری دارد و با قدرت این کار را انجام می دهد.

 تصاویر را مثبت کنید

تصوری که از انجام کار جدید در ذهن خودتان دارید را مثبت کنید. به این فکر کنیدکه با انجام دادن این کار جدید به چه دستاوردی می رسید.

به جنبه مثبت کاری که می خواهید انجام دهید فکر کنید.مدیریت ترس

به عنوان مثال می خواهید در جمع صحبت کنید با خودتان فکر کنید که افراد، مجذوب صحبت من می شوند و من به عالی ترین شکل ممکن سخنرانی می کنم.

کوچینگ موفقیت چیست؟قسمت سوم

بعد از این سخنرانی افراد سوالاتی که دارند از من می پرسند و من اثر بسیار عالی در زندگی آنها دارم.

من با بیان خودم می توانم زندگی دیگران را زیباتر کنم.

وقتی به جنبه های مثبت کاری که می خواهید انجام دهید فکر می کنید تصاویر مثبتی از تغییر در ذهن شما ایجاد می شود که باعث می شود ترس ها ضعیف تر شوند و قدرت اقدام بیشتر شود.

درک خودتان را تغییر دهید

اگر تا الان درک شما این بوده که فشار و سختی انسان را اذیت می کند و باعث درد و رنج می شود، خوب طبیعی است که وقتی فشار تغییر در زندگی شما به وجود می آید استرس و ترس هم به سراغ شما می آید.مدیریت ترس

سلف کوچینگ چیست؟

تعریفی که از فشار و سختی داریم نقش بسیار مهمی در ترس و استرس های ما دارد.

برای اینکه بتوانیم ترس ها را به خوبی مدیریت کنیم بایستی درک و تعریف خود را از فشار و سختی تغییر دهیم.

هر تغییر و اقدام جدید باعث ایجاد فشار و مقاومت می شود و اینجا افراد به دو دسته تقسیم می شوند:

کسانی که از فشار ها لذت می برند و بر آنها غلبه می کنند تا نتیجه مطلوب خودشان را کسب کنند.

این انسان ها در زندگی خودشان نتیجه عالی دریافت می کنند و دستاوردهای خوبی دارند.

رازهای افراد موفق برملا می شود؟

موفقیت حاصل این است که از سختی ها و فشارها لذت ببرید. بنابراین اگر نگاه و درک شما این باشد که مسیر موفقیت، سختی دارد و من از سختی ها لذت می برم شما ترس ها را کنار می گذارید و از کاری که انجام می دهید لذت می برید.مدیریت ترس

دسته دوم کسانی هستند که از سختی ها و فشار رنج می برند

اگر از سختی ها و فشار رنج ببرید خوب، ترس ها به سمت شما می آیند و شما از شرایطی که سختی و فشار دارد فرار می کنید.

هدفگذاری چیست؟

همین درک باعث ایجاد ترس ها می شود و ترس هایی که  قدرت می گیرند فرد را از عمل کردن باز می دارد و باعث می شود که نتایج خوبی دریافت نکنند.

انسان هایی که شکست می خورند به این دلیل است که حاضر نیستند بهای نتیجه ای که می خوهند را دریافت کنند. اگر شما سختی و تلاش های لازم برای رسیدن به نتیجه و دستاورد را قبول کنید با لذت هم انجام دهید ترس ها و استرس ها مدیریت می شوند.

ایوب شهابی

ایوب شهابی

مدیر مجموعه شهاب کوچ، مدرس و مشاور در زمینه مهارت های کوچینگ و موفقیت ، نویسنده کتاب موفقیت بدون راز، طراحی محصولات آموزشی و نوشتن بیش از ۵۰ مقاله اموزشی

پستهای اخیر

محصولات

دیدگاه‌ خود را بنویسید