رهایی عاملی برای قدرت در کوچینگ موفقیت

کوچینگ موفقیت عملی است که در همه ابعاد برای مخاطبین راهکار و دانش کاربردی دارد. کوچینگ کمک می کند که انسان ها دغدغه ها ی خویشتن را خیلی سریع تر و موثر تر حل کنند.

یکی از دغدغه های انسان ها وابستگی است، در این نوشته با کوچینگ موفقیت همراه شوید تا وابستگی ها را به رهایی تبدیل کنید و قدرتی بی نظیر را تجربه کنید.

 

کم کردن و بیشتر شدن

کسانی که باغ دارند درختان را هرس می کنند و شاخه های درخت را قیچی می کنند.

در ظاهر درختان درحال از دست دادن شاخه هایشان هستند شاخه هایی که باعث می شوند درخت بزرگتر و سنگین تر باشد اما در عمل متوجه می شویم تا درختان به خوبی هرس نشوند نمی توانند به اندازه کافی میوه و محصول دهند.

با کم شدن شاخه ها و هرس کردن درخت در این درخت حس رهایی ایجاد می شود و وقتی درخت رها می شود خیلی بیشتر و موثر تر محصول می دهد.

انسان هم خیلی از شاخ و برگ هایی که در اطرافش هستند باعث کاهش محصول و نتیجه می شوند. برای اینکه بهتر عمل کند بایستی این شاخ وبرگ ها را قیچی کند.

کوچینگ چیست؟

عوامل لطمه زننده، افت دهنده، غافل کننده، ایجاد کننده تنبلی، کم تحرکی، بی  انگیزگی و نا امیدی که باعث می شود انسان بی تفاوت و بی خاصیت شود را قیچی کنید.

هر چیزی که سرعت شما را برای رسیدن به خواسته ها کم می کند

هر چیزی که مانع رشد و پیشرفت شما می شود

هر چیزی که دید شما را محدود و باورهای تان را کوچک می کند

هر چیزی که باعث افکار منفی و ایجاد احساس بد می شود 

هر چیزی که به روح خالص شما آسیب می زند

همه این موارد را قیچی کنید و با رها شدن از این موارد سرعت رشد و گرفتن نتیجه را در خودتان افزایش دهید.

اگر شما موانع و مواردی که شما را محدود می کنند را حذف کنید و از انها رها شود و به سمت رشد و عواملی که رشد می دهند حرکت کنید بازدهی شما چندین برابر می شود.

 

راهکار عملی :

هر روز اقدامات و رفتار های خودتان را ثبت کنید. بدون این که قضاوت کنید مانند یک دوربین مداربسته به عنوان یک مشاهده کننده رفتارها و کارهایی که انجام می دهید را یادداشت کنید.

همین که شما بتوانید رفتارهای ناخودآگاه خودتان را بشناسید نیمی از مسیر را طی کرده اید. اگر به مدت یک هفته این کار را انجام دهید می توانید به رفتارها و عملکردهایی که مانع رشد شما می شوند آگاهی پیدا کنید.

هر عاملی که شما را پایین می کشد شناسایی کنید و از خودتان سوال کنید: چطور می توانم از این موارد رها شوم؟

اگر انسان عواملی که مانع رشد می شوند را رها کند خیلی سریع می تواند بازدهی خود را افزایش دهد.

تمرین موفقیت و کوچینگ

هر عاملی که باعث رشد و پیشرفت شما می شود را مشخص کنید و سعی کنید که این موارد را در برنامه ی خودتان قرار دهید و از خودتان سوال کنید که چگونه می توانم این موارد را تبدیل به عادت و مهارت کنم؟کوچینگ موفقیت

انجام دادن کارهایی که باعث رشد شما می شوند و شناسایی عواملی که موتور رشد شما هستند کمک زیادی به بهتر شدن بازدهی و عملکرد شما می کند.

 

رهایی از نیازها عاملی برای رشد

یکی از عواملی که به انسان ها ضربه می زند، نیازها است. اگر نیازها به روش درستی مدیریت و پاسخ داده نشوند به انسان ها ضربه می زنند و باعث افت و کوچک شدن انسان می شود.کوچینگ موفقیت

نیازها در سطح یک وقتی به تفریح تبدیل می شود اعتیاد ایجاد می کند در حالی که اگر نیاز درست پاسخ داده شود سطح انرژی را فوق العاده بالا می برد ولی اگر نیاز زیاده روی بشود انرژی را می بلعد و انسان را نابود می کند.

مثال:

از نظر فیزیولوژی انسان به خواب نیاز دارد وقتی می خوابید شارژ می شوید ولی اگر در خواب زیاده روی کنید انرژی ها هدر می رود.

 از نظر فیزیولوژی به غذا نیاز دارد ولی اگر در خوردن زیاده روی و بدخوری کنید انسان را نابود می کند. بدن را داغون می کند سلامتی انسان را و از همه مهم تر انرژی انسان را طوری هدر می دهد مثل اینکه هیچ چیزی نخوردید. کوچینگ موفقیت

بنابراین یکی از اشتباهات این است که نیازها را به تفریح تبدیل کنید، وقتی نیاز به شکل تفریح درآمد برای فرد اعتیاد ایجاد می کند و زمانی که اعتیاد ایجاد شد اختیار از انسان گرفته می شود.

چطور زندگی که می خواهیم را ایجاد کنیم؟

وقتی اختیار از انسان گرفته می شود انسان دچار لطمه و اسیب می شود و در مسیر افت و پس رفت قرار می گیرد.کوچینگ موفقیت

بنابراین خیلی حواس تان باشد که به نیازهای خودتان احترام بگذارید، به آنها درست سالم و متعادل پاسخ  دهید و حواس تان باشد که تبدیل به تفریح و اعتیاد نشوند.

 

جمع بندی 

اگر انسان یک سری عوامل را رها کند و از زندگی خود حذف کند باعث می شود که یک سری عوامل دیگر جای آنها را بگیرد. در این نوشته در مورد عوامل صحبت شد که باعث افت و آسیب به فرد می شود.کوچینگ موفقیت

اگر انسان عوامل آسیب زننده و کوچک کننده را رها کند مواردی به دست می آورد که هر روز بیشتر رشد می کند و دستاوردهای بی نظیری ایجاد می کند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید