سلف کوچینگ چیست؟

مهارت های لازم سلف کوچینگ ،کوچینگ شخصی

اگر می خواهید یک کوچ شخصی باشید و کوچینگ شخصی انجام دهید بایستی مهارت های لازم را به دست آورید.سلف کوچینگ

در این مقاله بخشی از مهارت های لازم برای کوچینگ شخصی را بیان می کنیم.

 

شناخت و درک شخص

سلف کوچینگ برای اینکه کوچینگ شخصی بهره وری و عملکرد بهتری داشته باشد بایستی شناخت و درک خوبی نسبت به فرد داشته باشد.سلف کوچینگ

کوچینگ موفقیت چیست؟ قسمت اول

شناخت دقیق به معنای علت یابی است یعنی کوچ بایستی به این شناخت برسد که وضعیت موجود به چه دلیل ایجاد شده است. سلف کوچینگ

وقتی شناخت خوبی نسبت به رفتار ها و نحوه عملکرد فرد به دست آورید و علت اینکه به نتایج فعلی رسیده است را بدانید می توانید فرد را کوچ کنید تا به خواسته و جایگاه مطلوب خود برسد.

دومین عامل درک کردن مراجع است. یعنی یک کوچ حرفه ای می تواند خودش را به جای مراجع قرار دهد و تمام مسائل موجود فرد را درک کند. سلف کوچینگ

کوچ حرفه ای برای اینکه عملکرد خوبی داشته باشد به جای قضاوت خوب گوش می دهد تا فرد را درک کند.

وقتی شناخت خوبی پیدا کردید و ریشه وضعیت موجود را متوجه شدید و به خوبی شرایط فرد را درک کردید می توانید به کمک فرد راهکارها و تمرین های مناسب را طراحی کنید.

 

 

مراقبت و کنترل در سلف کوچینگ

مهارت بسیار مهم یک کوچ برای کمک به مراجع مراقبت و کنترل فرد است. این شرایط زمانی اتفاق می افتد که فرد به کوچ و مربی خودش اعتماد کامل دارد و با ارتباط موثری که دارند اجازه کنترل و مراقبت را به کوچ می دهد. سلف کوچینگ

کوچینگ شخصی ارتباط مستقیم با این دارد که فرد برای رسیدن به خواسته و هدف کنترل شود. کنترل به این معنا است که متوجه شویم که با هر قدمی که برمی داریم به هدف و خواسته نزدیک تر می شویم یا دورتر؟

کوچینگ موفقیت چیست؟ قسمت دوم

درکنترل و مراقبت مربی با فرد همراه می شود که فرد در مسیر درست قرار بگیرد و بیراهه نرود.

لازمه اینکه کنترل و مراقبت در کوچینگ شخصی اتفاق بیفتد ثبت دقیق اقدامات و رفتار ها است. سلف کوچینگ

زمانی مراجع به ثبت اقدامات و رفتارها می پردازد که ارتباط موثر و خوبی با کوچ و مربی خودش داشته باشد. در این قسمت عدم قضاوت و تمرکز بر نقاط قوت و مثبت اهمیت زیادی دارد.

هر چقدر میزان انتقاد ها و قضاوت ها کمتر شود و به جای ان به تشویق و تمرکز به نقاط قوت بپردازیم مخاطب انگیزه بیشتری برای ثبت اقدامات و گزارش دادن آنها دارد.

 

 

جمع بندی :

برای کوچینگ شخصی بایستی شخصیت قوی بسازیم تا دیگران با اعتماد کامل با ما ارتباط برقرار کنند و به این نتیجه برسند که ما برای رشد آنها تلاش می کنیم. سلف کوچینگ

با سوالات حرفه ای که می پرسیم و با مشخص کردن دقیق هدف جلسات بایستی فرد را به سطح بالایی از انرژی ببریم تا بتوانیم بهتر ارتباط برقرار کنیم.

شعور تغییر در کوچینگ چیست؟

هدف اصلی از ارتباط موثر این است که به شناخت بهتر و درک موثرتری از فرد برسیم و با کمک خودش اقدامات رفتارها و دستاوردها را ثبت و کنترل کنیم.

 

 

1 دیدگاه دربارهٔ «سلف کوچینگ چیست؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید