شگفتی های لبخند زدن در ارتباطات بی نهایت است


لبخند زدن در ارتباطات نقش بسیار مهمی داردو فردی که مهارت ارتباطی خوبی داشته باشد می تواند از آن حداکثر استفاده را ببرد. خیلی از مسائل ساده مثل لبخند زدن در ارتباطات اثرات بی نظیری در کیفیت زندگی افراد دارد. اجرا کردن همین مسائل ساده که همه احساس می کنیم بلدیم ، نیاز به تلاش دارد.

چطور زندگی که دوست داریم را ایجاد کنیم؟

یکی از بهترین ابزارها برای برقراری ارتباط موثر ،لبخند زدن است. بدون شک همه ما معجزه لبخند را در روابط تجربه کرده ایم . کسانی که همیشه لب های خندان را در ارتباط دارند برای شما حس بهتری ایجاد می کنند و ناخودآگاه دوست دارید با آنها باشید. در این مقاله می خواهیم در مورد اثرات لبخند بر روابط ،با شما عزیزا ن مطالبی را به اشتراک بگذاریم.

 

 

لبخند زدن  ارتباطات چه اثراتی دارد؟

 اثرات لبخند در روابط آنقدر زیاد است که در مورد آن مقالات زیادی منتشر شده است . در این مقاله هم به گوشه ای از این اثرات می پردازیم.

در شروع ارتباط

برای یک شروع خوب در ارتباطات موثر ترین ابزار لبخند است . لبخند زدن یکی از موثرترین حرکت ها برای زبان بدن است . شما توسط  لبخند زدن بدون اینکه با مخاطب ارتباط کلامی بگیرید، احساس خوشحالی از رابطه را اعلام کردید.

دقت کنید که در ارتباطات قدرت زبان بدن بسیار بیشتر است. برای شروع ارتباط از لبخند غافل نشوید. لبخند زدن به صورت حرفه ای به طرف مقابل شما آرامش می دهد.

 

 ایجاد احساس راحتی در حین رابطه

یکی از قدر ت ها ی لبخند در این است که به مخاطب شما احساس راحتی را منتقل می کند. بعد از این که به مخاطب لبخند می زنید در واقع ارتباط شما را صمیمی تر نشان می دهد. این صمیمیت باعث می شود که فرد به راحتی با شما ارتباط بگیرد و خواسته های خود را مطرح کند.

 

 تایید کردن مخاطب در رابطه توسط لبخند

لبخند زدن در ارتباطات به معنی تاییدکردن نظر دیگران است . همه انسان ها دوست دارند که مورد تایید قرار بگیرند. شما با لبخند خود به فردی که با شما ارتباط دارد این مورد را داده اید. وقتی شخصی را تایید می کنید در واقع به او می گویید که با ارزش است و حس ارزشمند بودن را به او هدیه می دهید.

 

برای ایجاد حس شادی و انگیزه در رابطه

خنده خنده می آورد ،لبخند زدن در ارتباطات باعث می شود افراد بیشتر بخندند. اگر دقت کرده باشید زمانی که شما می خندید افرادی که با شما ارتباط دارند هم می خندند. با این کار کشما می توانید افراد را دعوت به خنده کنید.

البته توجه داشته باشید که در موارد خاص که موضوع جدی است و فرد ارتباطی شما نیاز به هم دردی دارد خنده ممکن است عواقب بدی را به دنبال داشته باشد. در همه موار د بایستی به نوع ارتباط خود و شرایط موجود دقت کنید.

یکی از کاربردهای لبخند زدن یادآوری ارزش لبخند به افراد است . بنابراین با یک لبخند باعث می شوید که او هم بخندد.

 

خنده سلامتی می آورد

در خیلی از موارد لبخند به سلامتی افراد کمک می کند . لبخند زدن نقطه مقابل تنش و استرس است . شما با لبخند زدن می توانید استرس که عامل بسیاری از بیماری ها ست را از خود دور کنید.

بنابراین به لبخند به عنوان یک داروی شفابخش هم می توانید نگاه کنید . از همین الان شروع کنید و به اتفاق اطرافیان و عزیزان خود لبخند را امتحان کنید.

               

چگونه لبخند بزنیم تا ارتباط خوبی داشته باشیم.

شاید برای شما هم سوال ایجاد شده باشد که لبخند زدن هم نیاز به آموزش دارد! بله ،برای لبخند زدن خوب بایستی آموزش ببینید. برای این که یه خوبی از قدر ت لبخند در ارتباط بهره ببرید، بایستی چگونگی لبخند زدن را یاد بگیرید.

یادگیری لبخند کار بسیار ساده ای است . جلو آینه بایستید و لبخند بزنید تا بهترین شکل لبخند را برای خودتان پیدا کنید. بعد از این که لبخند خود را پیدا کردید حالا فقط کافی است که این لبخند ها را تکرار کنید تا در شما نهادینه شود .

شاید بعضی از شما بگویید نیازی یه این کار نیست . به شما پیشنهاد می کنم که حتما لبخند خود را بررسی کنید. این دسته از افراد بعد از بررسی لبخند شان متوجه می شوند که چرا کسی از لبخند آنها خوشحال نمی شود.

تنها کاری که بایستی انجام بدهید این است که لبخند خود را بررسی کنیدو بهترین لبخند خود را کشف کنید.

 

تفاوت لبخند و قاطع بودن

برخی از افراد لبخند زدن در ارتباطات را مساوی با از بین رفتن ابهت و اعتبار خود می دانند . این افراد می گویند که اگر بخندیم باعث می شود که ما را دست کم بگیرند و به حرف مان توجه نکنند. اما این باور اشتباهی است و فقط حاصل ادراک خود این افراد است.

مطالعه مقاله کوچینگ چیست؟

قاطعیت در ارتباطات هیچ گونه تناقضی با لبخند زدن ندارد. فرد می تواند علاوه بر لبخند زدن در ارتباطات می توانید بسیار قاطع برخورد کنید. در ذهن بسیاری از افراد جامعه جدی بودن به معنی لبخند نزدن است .

در صورتی که افراد دارای ارتباطات قوی و موثر همان طور که قاطع هستن لبخند هم می زنند. آنها می دانند که لبخند یکی از اجزای ارتباط موثر است و بایستی آن را مدیریت کنند.

بنابراین نگران این که لبخند زدن باعث می شود شما را جدی نگیرند نباشید. در ارتباطات روزانه خود به لبخند زدن بپردازید. قدرت و اعتماد به نفس خود را با لبخند زدن موثر در ارتباطات نشان دهید.

 

کجا ها لبخند نزنیم.

در برخی از موار د هم لبخند زدن پیشنهاد نمی شود. البته این موار د فقط با توجه به فرهنگ ها و نوع ارتباطات مشخص می شود . اگر درک طرف مقابل شما این باشد که با لبخند زدن به مسخره کردن او می پردازید دیگر لبخند زدن کاربردی ندارد .

درموارد ی که فرد با مسئله ای مواجه است و احساس می کند که لبخند باعث می شود که بیشتر ناراحت شود از لبخند استفاده نکنید. در مراسم تعزیه با توجه به فرهنگ ایرانی خنده با صدای بلند به هیچ عنوان مناسب نیست.

  همچنین اگر افراد این گونه ادراک کنند که شما با خانواده داغ دار هم دردی نمی کنید، لبخند شما حس خوب ایجاد نمی کند. به طور کلی به فرهنگ ها و نوع ارتباطات بایستی توچه کنید. دقت کنید که لبخند را با پوزخند هم اشتباه نگیرید.

همان طور که می دانید، یک ابزار کاربردهای زیادی دارد. سعی کنید از کاربردهای مثبت لبخند زدن در ارتباطات استفاده کنید.

 

اقدامات ساده ای مثل لبخند زدن در ارتباطات را عملی کنیم

در انتهای این مقاله می خواهم بگویم که مطالب مطرح شده توسط من فقط تکرار مطالبی بود که شما هم با آن آشنا بودید. زمانی شما می توانید در ارتباطات خود بدرخشید که دانسته ها ی خود را عملی کنید .

از همین امروز تصمیم بگیرید که لبخند زدن در ارتباطات  را در برنامه خود قرار دهید. در ارتباطات خود از لبخند استفاده کنید و نتایجی که می گیرید را بررسی کنید. زمانی که شما خودتان اثرات لبخند زدن در ارتباطات را تجربه کنید، به قدرت آن در ارتباطات پی می برید.

البته این اقدامات همان قدر که انجام دادنشان ساده هست انجام ندادن شان هم ساده است . برای این که خودتان را به انجام این عمل ارزشمند متعهد کنید از همین امروز دست به کار شوید و لبخند زدن در ارتباطات را از خانواده خود شروع کنید و نتایج بی نظیر آن را تجربه کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید