دوره کوچینگ موفقیت

یک دوره خاص و پر بار،
سریع ترین روش برای رسیدن به موفقیت

قوانین طبیعت برای رسیدن به اهدف

 

در بسیاری از جلسات مشاوره با مراجعین که صحبت می کنم برای رسیدن به اهداف به این نتیجه می رسیم که همه  افراد برای رسیدن به اهداف خود برنامه  داشتند که به آنها نرسیدند همین افراد به بسیاری از خواسته ها و اهداف خود هم رسیدند .

جالب این جا است که بیشتر افراد توجه شان به قسمت ها منفی بیشتر از مثبت ها است.به جای اینکه از خودشان بپرسند که چه اقدامی باعث رسیدن من به هدف شد و فرمول رسیدن به اهداف را مشخص کنند،سوال شان این است که چه چیزی باعث شد که من به هدف خودم نرسم ؟

دنیا هم به دنبال این است که به سوالات فرد پاسخ دهد هر چقدر سوالات بهتری بپرسید پاسخ های بهتری هم به دست می آورید.

بهره وری کوچینگ

من در این مقاله می خواهم در مورد یک فرمول کاربردی برای رسیدن به اهداف و خواسته ها با شما صحبت کنم.

با من همراه باشید تا شما را با یکی ازمهمترین فرمول های موفقیت دنیاکه فرمول،شدن هر خواسته ای و رسیدن به هر هدفی است آشنا کنم.

 

بزرگترین قانون موفقیت

بزرگترین الگوی موفقیت و رسیدن به اهداف و نتایج عالی توجه کردن به خودتان و سرمایه گذاری کردن روی خودتان است.

بهترین روش سرمایه گذاری رسیدن به اهداف کسب آگاهی است . این که می خواهید روی خودتان سرمایه گذاری کنید به چند روش این امکان وجود دارد . سرمایه گذاری رو ی جسم ، سرمایه گذاری روی آگاهی و یادگیری ، سرمایه گذاری روی روح و روان با بخشش و شکر گذاری و سرمایه گذاری روی اطرافیان و روابطی که دارید.

همه این موارد به این معنی است که فرد به خودش و توانایی هایی که دارد احترام می گذارد و در مسیر موفقیت و پیشرفت قدم برداشته است.

 
 

بزرگترین قانون شکست در رسیدن به اهداف

رسیدن به اهداف مهم ترین الگو که باعث شکست و ترس ناامیدی و بی اثر بودن تلاش ها می شود غافل شدن از خویشتن است .

وقتی فرد از خودش و توانایی هایی که خداوند به او عطا کرده است غافل شود بزرگترین گناه را مرتکب شده است و یک الگوی شکست را برای خود شکل داده است.رسیدن به اهداف

خیلی از افراد ثروتمند هستند اما از این ثروت برای خودشان استفاده نمی کنند و آنها امانت نگه دار هستند و باز هم در مسیر شکست هستند.

کوچینگ چیست؟ قسمت اول

بنابراین شکست به معنای نداشتن دستاورد و دارایی نیست بلکه این که به چه نگاهی از این درامد و داریی و نعمت هایی که خداوند به انسان ارزانی داشته است شکست ها شکل می گیرند.

هر زمان از خودتان غافل شدید و سرمایه گذاری روی خودتان را کم کردید شروع الگوی شکست برای شما است.

 

خواسته خود را با تمام قدرت اعلام کنید.

رسیدن به اهداف حالا که با الگوی شکست و موفقیت آشنا شدید بایستی بدانید که شما چقدربی نظیری دارید و به همین دلیل هم فرشتگان موظف شدن به شما سجده کنند.

شما بایستی با این قدرت به تمام هستی اعلام کنید که لیاقت شما خیلی بیشتر ازایندستاوردها است. لیاقت شما سلامتی ، ثروت ، تندرستی ، شادی و خوشحالی و روابط عالی و بی نظیر است.

اولین قدم برای رسیدن به اهداف و خواسته ای که در زندگی دارید دست پیدا کنید این است که با تمام وجود بخواهید از قدرت درون خود برای خواستن استفاده کنید.

نظم شخصی در موفقیت

مسئله بسیاری از افراد این است که هیچ چیزی از دنیا نمی خواهند و به  آن چیزی که دنیا و  قوانین طبیعت به  آنها بخشیده است راضی هستند. شما بایستی بخواهید تا به شما داده شود.

اکثر این افراد نمی خواهند هنوز خودشان هم خواسته های خودشان را نمی دانند. و اولین قدم برای همه افراد مشخص کردن دقیق خواسته ها و اهداف است .

خواسته و هدف خود را مشخص کنید و آن را به تمام هستی اعلام کنید تا در خدمت شما در بیایند وبرای رسیدن شما به خواسته از شما فرمانبرداری کنند.

خواستن ۸۰ درصد مسیر شدن است.

تا به حال چه خواسته هایی داشته اید ؟

چقدر این خواسته ها را تکرار کردید ؟

چقدر با قدرت کلام خود این خواسته ها را با صدای بلند اعلام کردید؟

چقدر نداهای درونی خودتان را گوش داده اید تا نقشه ها را برای شما روشن کند. 

 

نقشه ها مسیر تلاش شما را مشخص می کند

رسیدن به اهداف دومین کاری که بایستی انجام دهید این است که نقشه ها را طراحی کنید .

شما برای ر سیدن به هر خواسته ای که قطعی است بایستی دست به طراحی بزنید این خواسته شما نیاز به چه کارهایی دارد ؟

شما برای رسیدن به اهداف وخواسته ها بایستی چگونه بیندیشید؟

شما برای ر سیدن به این خواسته بایستی چگونه احساس کنید ؟

و شما برای رسیدن به این خواسته چه رفتارهایی داشته باشید و چه عادت هایی را برای خخودتان بسازید؟

هر خواسته بزرگ نیاز به یک عادت بزرگ هم دارد.

نقشه ها بایستی عملی شوند و تا  عمل نکنید نمی توانید به نقطه ای برسید. برخی از افراد به دنبال نقشه هایی کامل هستند که همه چیز را برای آنها راحت کند . رسیدن به اهداف

نقشه بی نقص وجود ندارد چون انسان بی نقص وجود ندارد . چون خودتان کامل نیستیدبایستی قبول کنید که نقشه شما هم کامل نیست اما شما می توانید با عمل کردن به نقشه و بهبود آن هر روز نقشه بهتری را طراحی کنید تا زمانی که به یک الگوی واقعی با کمترین خطا برسید.

در نظر داشته باشید در حین  عمل کردن شما هستی و خداوند رحمن هم برای شما نقشه ای بی نقص در نظر گرفته است و شما بعد از انجام کار می توانید اتفاقات را به هم وصل کنید تامتوجه شوید که هر نشد و هر اتفاق در مسیر یک پازل ازنقشه رسیدن شما به خواسته و هدف بوده است..

فقط ایمان داشته باشید که شما به هر خواسته ای که دارید با روش و اصول مشخص می توانید دست پیدا کنید و شما تمام تلاش خود را انجام دهید نتیجه هیچ ارتباطی با شما ندارد و خودش ایجاد می شود.

تلاش شما در این مسیر ۲۰ درصد نقش دارد . برای این که از این بیست درصد بهترین استفاده را ببرید بایستی عادت عمل گرایی را در خودتان تقویت کنید .

کوچینگ چیست؟

افراد عمل گرا موفقیت های بیشتر ی نسبت به افراد رویا پردازی هایی که هر روز با یک رویای جدید آغاز می کنند ، تجربه می کنند.

 

نتیجه تلاش ها و خواستن ها در رسیدن به اهداف

بسیاری از افراد قبل از این که چیزی را شفاف دقیق و مشخص بخواهند به دنبال نتیجه زوهنگام هستند.

کسانی که قبل از اینکه خود شان را رشد دهند به دنبال نتایج تغییر و خواسته خود باشند باسرخوردگی و نااامیدی مواجه می شوند . این افراد در مقابل تلاش کم ی که کردند و درکاشتباهی که از قوانین طبیعت و هستی دارند توقعات بسیار زیاد دارند و همین توقعات باعث میشود که در مسیر موفقیت دلسرد شوند.

این افراد به دنبال یک شبه نتیجه گرفتن هستند، به این اصل که موفقیت یک مسیر بلند مدت است و در این مسیر با یستی تلاش کنید توجه کافی ندارند.

بایستی در این قسمت بگویم که نتیجه در دست شما نیست و بیرون از شما قرار دارد و نیاز به هیچ دغدغه ای از سمت شما ندارد . شما اقدامات را در ست انجام دهید نتیجه محکوم به شدن است. و همین چا اعلام می کنم نقش نتیجه در شدن و تحقق یافتن یک هدف ۰ بله صفر درصد است.

بنابراین به جای این که انرژی خود را برای نتیجه مصرف کنید با تمام تلاش و انرژی به خواستن و تلاش کردن در راستای خواستن بپردازید و ایمان داشته باشید که اگر این دو مرحله درست انجام شود شما نتیجه مطلوب خود را کسب می کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید