چگونه ایجاد انگیزه کنیم؟

دقت کرده اید که برخی با چه قدرتی کارهایی که از نظر سایر افراد غیرممکن است را انجام می دهندتا ایجاد انگیزه کنند.

تا به حال به این فکر کرده اید که چه نیرویی باعث انجام این کار ها می شود ؟

تفاوت این افراد با سایر افراد در چیست؟

آیا شما با انگیزه های خود از انجام کار های مختلف آشنا هستید؟

به این فکر کرده اید که اگر انگیزه تان برای انجام یک کار عوض شود چه اتفاقی در روند انجام آن کار رخ خواهد داد؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داد و شما را با نیروی فوق العاده قوی انگیزه آشنا می کنیم.

نیرویی که شما را به حرکت وا می دارد و باعث می شود که در هر مسیری بهترین نتایج را کسب کنید انگیزه است . انجام هر کاری نیازمند داشتن انگیزه است و در بسیاری از افراد این انگیزه مبهم است . شما زمانی می توانید کاری در دنیا انجام دهید که انگیزه ی لازم را برای انجام  آن داشته باشید.

چطور زندگی که دوست داریم را ایجاد کنیم؟

ببینید چه اتفاقاتی در دنیا رخ می دهید و به انگیزه هایی که در پشت این کارها و اقدامات قرار گرفته است دقت کنید متوجه خواهی شد که برای انجام هر کار یک انگیزه ی قوی وجود دارد.

اگر کسی کاری در دنیا انجام داده است که شما هم می خواهید انجام دهید در گام اول بایستی انگیزه و نیروی درونی که آن فرددر انجام کار خود داشته است را درخود با همان قدرت ایجاد کنید. وقتی با انگیزه همان فرد شروع به انجام کارکنید متوجه خواهید شد که رسیدن به نتیجه در آن کار بسیار راحت است.


انگیزه های خودتان را مشخص کنید


اگر می خواهید نتایج عالی را تجربه کنید و در زندگی خود بدرخشید بایستی با انگیزه های خود آشنا باشید. در هنگام انجام هر اقدام انگیزه ی خودتان را مشخص کنید و بررسی کنید که آیا این اقدام در راستای هدف شما است یا نه

مطالعه مقاله کوچینگ چیست؟

در بسیاری از موارد وقتی انگیزه شما از انجام یک اقدام مشخص شود ، از انجام آن کار دست می کشید. انگیزه های ما از انجام کارها به سه دسته کلی تقسیم می شود :

  • زنده ماندن
  • لذت بردن
  • سود بردن

اگر انگیزه ی خود را مشخص کنید برنامه ریزی تان بسیار راحت خواهد بود و در اجرای برنامه موفق می شوید. هرکس در دنیا کار بزرگی انجام داده است حاصل انگیزه ی قوی و داشتن دلیل قوی برای انجام کار می باشد.

وقتی انگیزه ی انجام کار به اندازه بزرگی خواسته ی شما باشد در انجام آن قطعا موفق خواهید شد. تناسب بین انگیز ه و خواسته یکی از مهم ترین اصول در پیش بینی رسیدن به خواسته ها می باشد.


انگیزه و راه های ایجاد آن

انگیزه یک نیروی درونی است و در بسیاری از مواقع افراد با یک عامل بیرونی به نام هدف آن را تحریک می کنند. شما با انجام هر کار می خواهید از موقعیت فعلی خود به یک موقعیت مطلوب برسید و در این فرآیند هدف شما ویژگی های موقعیت مطلوب است . اگر هدف خود را دقیق مشخص کنید و انگیزه هایی که برای انجام آن دارید را کتبی کنید برای رسیدن به آن هدف خستگی معنایی ندارد.

مطالعه مقاله شعور تغییر چیست؟

افرادی که در مسیر های بلند مدت دچار بی حوصلگی می شوند بایستی به انگیزه های کتبی خود از انجام کار و قرار گرفتن در مسیر بلند مدت را مرور کنند. بنابراین یکی از راه های ایجاد انگیزه مشخص کردن هدف است. پس از این که هدف مشخص شد دلایل خود را برای رسیدن به هدف را کتبی کنید.

دلایل قوی ، انگیزه های قوی را آفرینش می کنند. هر چه قدر دلایل شما قوی تر باشد انجام کار برای شما ساده تر خواهد بود و شما نیروی انگیزشی قوی را با خود خوهید داشت.


نقش انگیزه درمسیرهای بلند مدت و موفقیت 

شما شاید بتوانید یک کار موقت را بدون انگیزه و با اجبار یا سایر موارد انجام دهید.   اما در مسیرهای بلند مدت نیازمند انگیزه قوی هستید و موفقیت شما وابسته به انگیزه ای است که پشت انجام این کار قرار دارد.  

من از شما می خواهم وقتی بیشتری را به پیدا کردن انگیزه های خود اختصاص دهید تا در مسیر با بازدهی و کیفیت بیشتر حرکت کنید.

اگر در پیدا کردن یک انگیزه ی قوی برای انجام کار موفق شدید بدانید که سهم زیادی از مسیر را طی کرده اید . انگیزه همان طور که گفتیم یکی از مهم ترین عوامل در موفقیت افراد است .

مطالعه مقاله پتانسیل موفقیت

در موسسه های آموزشی که در مسیر های بلند مدت مثل کنکور فعالیت می کنند بایستی یک سری مربی و افراد با تجربه را برای شارژ کردن دانش اموزان قرار دهند تا داوطلب را با انگیزه نگه داردند این یک نمونه از اهمیت انگیزه است .  


آیا شما هم مسیرهای بلند مدتی را بایستی طی کنید.

 

آیا به علت های انجام کار و طی کردن مسیر هم اندیشه کرده اید. وقتی با دقت بیشتری به انگیزه های خود توجه کنید بسیاری از کارهای روزمره شما ازبین خواهد رفت چون انگیزه ای که پشت انجام این کار قرار دارد خیلی بی اهمیت است.  وقتی تمام کار های شما با انگیزه مشخص انجام شود زندگی شما معنا و مفهوم خوبی پیدا می کند.


مشخص کردن دقیق علت انجام کار

در ابتدا همه می دانند که اگر شما علت انجام کار را به خوبی ندانید خبری از انگیزه انجام کار هم وجود ندارد. پس در گام اول علت این که می خواهید یک کار را انجام دهید را به طور واضح مشخص کنید. اگر بتوانید دلیل انجام هر کار را به صورت یک جمله انگیزشی مثبت داشته باشید و آن جمله را در دسترس خود  قرار دهید هم اثر بسیار زیادی دارد.

در این مرحله به مکانیزم هر انسان دقت داشته باشید که می خواهد از جایی که رنج می برد به مکانی که لذت می برد برود و این مورد عامل هر کدام از اتفاقاتی است که در دنیا رخ داده است. دلیل شما از انجام کار یا فرار از یک رنج است  و یا رسیدن به یک لذت است . در این مورد دقت داشته باشید که فرار از رنج قدرت بیشتری دارد.


ورودی های ذهن

انگیزه شما رابطه مستقیمی با ارتباطات شما دارد. اگر شما با افراد بی انگیزه ارتباط بگیرید که از انجام کار خود رضایت ندارند و همیشه شاکی هستند خوب قطعا انگیزه شما هم کم خواهد شد.

برای این کار بایستی دقت کنید که در محیط های مثبت که نسبت به کار شما و هدف شما دیدگاه خوبی دارند حضور داشته باشید. افرادی که نسبت به اهداف شما دیدگاه خوبی دارند همیشه نیروی درونی انگیزه را در شما شارژ می کنند .

افرادی که روز خود را با خبر های خوب در مورد هدف خود شروع می کنند به طور معمول نتایج عالی کسب می کنند. بنابراین همیشه ذهن خود را با اخبار مثبت و عالی در مورد هدف و خواسته ی خود ،پر کنید. شناخت دقیق از خودمان برای ایجاد انگیزه بایستی شناخت خوبی از خودمان داشته باشیم .

و کارهای که باعث ایجاد احساس خوب و لذت بردن می شود را در برنامه داشته باشیم .هر وقت شما فقط به کار کردن بپردازید و توجه ای به تفریح و استراحت نداشته باشید بی انگیزه گی از راه می رسد . شناخت دقیق از خود یعنی بدانیم که چه اقداماتی باعث لذت بردن و چه اقداماتی باعث رنج در ما می شود.

شخصی که شناخت خوبی از خودش داشته باشد می تواند حس خوب را در خود ایجاد کند و در هر لحظه به خودش کمک کند. برای این که انگیزه خوبی برای انجام دقیق کارها داشته باشید بایستی تفریح و ورزش هم یکی از برنامه های مهم در برنامه باشد.

یکی از عوامل مهم در انگیزه شادابی شما است و شما می توانید با شادابی و انگیزه بیشتری داشته باشید.


تغذیه و روش زندگی

افراد با انگیزه دارای تغذیه و روش زندگی درست هستند و با این روش صحیح می توانند انگیزه ی خوبی داشته باشند و هم چنین برای رسیدن به خواسته ی خود دارای آرامش هستند . نظم شخصی و داشتن روش زندگی صحیح یکی از مهم ترین عوامل در ایجاد انگیزه است . ساعت خواب منظم و داشتن استراحت کافی نقش بسیار مهمی در انگیزه شما دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید