کوچینگ چیست؟

کوچینگ چیست؟

کوچینگ نسل نوین آموزش است و برای افراد خاص طراحی شده است. کوچینگ چیست؟

آموزش از مسیر آکادمیک و دانشگاهی به سمت سمینار ها و کارگاه های آموزشی تغییر مسیر داده است .و کارگاه های آموزشی و سمینارها جای خود را به آموزش کاملا خاص کوچینگ داده اند.

شعور تغییر در کوچینگ چیست؟

در کوچینگ شما محکوم به نتیجه گیری و تغییر هستید.علت این است که تمام مسیر برای تغییر شما آماده است. تمام شرایط برای یک تغییر اساسی و گرفتن نتیجه برای فرد مهیا می شود. 

در مسیر کوچینگ چند قانون اصلی وجود دارد که به آنها اشاره می کنم. 

علم و دانش لازم

کوچینگ چیست؟ اولین موضوع برای تغییر و نتیجه گرفتن موضوع دانستن است. فرد بایستی دانش کاربردی در مورد موضوع داشته باشد. در کوچینگ این علم به فرد داده می شود تا با نوع تغییر و روش تغییر خود آشنا شود.

در کوچینگ چند جلسه را به موضوع دانش و بینش عمیق اختصاص می دهیم تا فرد به صورت کاملا عمیق خود را درک کند.

بهره وری کوچینگ

یکی از اصول مهم کوچینگ این است که موفقیت در درون فرد اتفاق می افتد و در بیرون خود را نمایش می دهد.

بنابراین در اولین جلسات سعی بر این است که فرد درون خود را قوی کند.برای قوی کردن درون فرد بایستی دانش کاربردی و عالی را در اختیار فرد قرار دهیم . بنابراین در اولین گام دانش کاربردی و امتحان شده ای را به فرد می دهیم.

 

اقدام و عمل کردن

کوچینگ چیست؟ عامل بعدی که در کوچینگ بسیار مهم است عمل و اقدامات فرد است. اگر فرد اطلاعات خوبی داشته باشد اما به آنها عمل نکند حتی این اطلاعات برای او مضر خواهند شد و او را عقب نگه می دارند. بنابراین تاکید ما بر این است که دست به اقدام بزنید .

کوچینگ چیست؟قسمت چهارم

پیشنهاد ما برای اقدام کردن و رشد و پیشرفت شروع کردن از اقدامات کوچک تر است .فرد بایستی از اقداماتی که به راحتی انجام می دهد شروع کند تا مغز به این باور برسد که می تواند.

در اینجا دوره کوچینگ شما را با مکانیسم عمل گرایی آشنا می کند و شما با اصول صحیح به نتیجه مطلوب می رسید. دانستن در کنار توانستن است که معنا پیدا می کند. 

 

مربی و کوچینگ

کوچینگ چیست؟ شما شاید در همه دوره های آموزشی با دانش و تکنیک های جدیدی برای رسیدن به نتیجه دلخواه مواجه شده باشید اما در دوره کوچینگ شما یک مربی دارید که عملکرد شما را کنترل می کند و در مواردی که نیاز است به اصلاح مسیر شما می پردازد.

بنابراین شما در دوره کوچ در مسیر موفقیت تنها نیستید و در مدت زمان مشخصی تا رسیدن به نتیجه یک همراه دارید که شما را بدون قضاوت کردن و سرزنش کردن همراهی می کند. در این فرآیند همه افراد رشد می کنند چون مربی به هیچ وجه اطلاعات جدیدی را به فرد منتقل نمی کند و به وسیله خود فرد و اطلاعاتی که دارد به او کمک می کند. 

کوچینگ چیست؟قسمت اول

نکته جالب اینجا است که هر فرد پاسخ سوال خود را دارد فقط این پاسخ را با کمک مربی بایستی پیدا کند. یکی از مهم ترین مزایای کوچینگ داشتن مربی برای طی کردن مسیر است. تمام افراد موفق دنیا در زمینه های مختلف از جمله ورزش ، سیاست ، کسب و کار و هنرپبشه ها از خدمات کوچینگ بهره می برند. 

اگر می خواهید در زمینه فردی ، شغلی و حرفه ای خود

 

نتیجه عالی تری را به دست آورید به شما توصیه می

 

کنم حتما از خدمات کوچینگ بهره مند شوید.

در دوره های کوچینگ شما در هر سطح و شرایطی که باشید قطعا رشد خواهید کرد و به سطح بالاتری از زندگی دست پیدا می کنید. به این موضوع توجه داشته باشید که ما موفقیت را رسیدن به یک نتیجه خاص تعریف نمی کنیم و هدف ما این است که شما هر روز کمی رشد کنید و بهتر شوید. موفقیت بهتر شدن هر روز حتی به اندازه کم است و شما در هر لحظه بایستی کمی بهتر از قبل باشید و از مسیر موفقیت لذت ببرید. 

با تکرار همین رشد های کم خواهید دید که شما هم جزو موفق های دنیا هستید.بنابراین با احساس عالی و تلاش کافی به هر چه می خواهید برسید. 

هدف گذاری در کوچینگ

بهترین سرمایه گذاری که فرد می تواند برای خود انجام دهد استفاده از دانش و آگاهی فرد دیگری است که این آگاهی را آموزش می دهد. با این کار شما هم آگاهی خود را افزایش داده اید و هم برای خود زمان ذخیره سازی کرده اید. 

1 دیدگاه دربارهٔ «کوچینگ چیست؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید