5 نکته برای داشتن یک زندگی عالی و اثر بخش

حتما شما هم دوست دارید یک زندگی سرشار از شادی و هیجان را تجربه کنید. تصور کنید که در زندگی هیچ نگرانی ندارید و همه چیز عالی است، در این صورت شما چه مهارت هایی دارید؟

بیایید از زاویه ای دیگر این مسئله را بررسی کنیم: به نظر شما افراد موفق که هر روز شاد و عالی تر زندگی می کنند چه مهارت هایی دارند؟

در این مقاله می خواهم 5 اصل مهم برای داشتن یک زندگی عالی را به شما آموزش بدهم. اگر این 5 اصل را در زندگی خودتان عملی کنید به شما قول می دهم که هر روز شادی و آرامش بیشتری تجربه می کنید.

اصل اول: فقط از خودتان و خدای رزاق انتظار داشته باشید.

خیلی از مواقع در زندگی خودم این اصل را رعایت نکردم، تصور کنید چه نتیجه ای گرفتم؟

بله، هر بار که از دیگران انتظار داشتم برای من کاری انجام بدهند و آنها به هر دلیلی این کار را انجام ندادند، من به شدت ناراحت شدم.

مطالعه مقاله: دستاوردهای زندگی

ریشه ناراحتی ها و عصبانیت از دیگران، برآورده نشدن انتظارات و توقع ها است. حالا اگر ما انتظارات از دیگران را صفر کنیم و فقط از خودمان و خدای رزاق بخواهیم، حدس بزنید چه اتفاقی می افتد؟

بله، دیگر هیچ ناراحتی از دیگران نداریم و حال ما خیلی بهتر می شود. در زندگی هر چیزی که می خواهید فقط از خودتان و خدای رزاق بخواهید.

اصل دوم : احساس مالکیت را رها کنید، تمام داشته های شما امانت الهی هستند.

ریشه بسیاری از ناراحتی ها، غم ها و نگرانی ها احساس مالکیت است. طبق بررسی که ما انجام دادیم انسان ها وقتی چیزی از دست می دهند غمگین می شوند و بیان می کنند که مال خودم، عزیز خودم، ماشین خودم و … را از دست دادم.

اگر نگرش شما به داشته هایی که دارید تغییر کند و احساس کنید که شما مالک چیزی نیستید و مالک اصلی الله است، هیچ غم و ناراحتی برای شما ایجاد نمی شود.

وقتی نگاه شما به داشته ها مانند امانت باشد:

  • از داشته ها بهتر مراقبت می کنید و قدر داشته ها را تا زمانی که دارید بهتر می دانید.
  • وقتی داشته ای از دست دادید غمگین و ناراحت نمی شوید، چون مالک اصلی امانت را از شما تحویل گرفته است.

اصل سوم: مَنیت و غرور را کنار بگذارید و همیشه یاد بگیرید.

کسانی که غرور و تکبر دارند، خودشان را از خیلی چیزها محروم می کنند.

  • برای من کسر شأن است که در این کلاس شرکت کنم
  • انجام این کار در شأن من نیست
  • همکاری با این افراد در شان من نیست

غرور باعث می شود که رشد و پیشرفت متوقف شود و سقوط و افت کردن شروع شود. بنابراین اگر می خواهید هر روز لذت ببرید و نسخه بهتری از خودتان را تجربه کنید بدون داشتن غرور از هر کسی و هر شرایطی یاد بگیرید.

غرور انسان را تنها می کند و باعث از دست دادن فرصت های فراوان می شود. بنابراین در هر سطحی که هستید باز هم می توانید بهتر شوید، یاد بگیرید و رشد کنید.

اصل چهارم: روی خودتان سرمایه گذاری کنید و ارزش خودتان را بیشتر کنید.

برای خوشبختی و سعادت نیاز به تلاش و سرمایه گذاری دارید. هر روز روی خودتان کار کنید چون مهم ترین سرمایه زندگی شما خودتان هستید.

روی باورها، نظم، ایمان، آگاهی، مهارت، تخصص، سلامتی و تمرکز خودتان سرمایه گذاری کنید.

مطالعه مقاله: امید در زندگی

اگر بخواهیم یک مقیاس داشته باشیم تصور کنید که ترازویی دارید یک سمت این ترازو شما قرار می گیرید و سمت دیگر آن داشته ها و دارائی های شما، حالا بررسی کنید که ازرش شما بیشتر است یا ارزش دارائی هایی که دارید.

برای سعادت و خوشبختی هر روز تلاش کنید که ارزش شما از ارزش دارائی ها و داشته ها بیشتر شود.

اصل پنجم : مسئولیت بیشتری قبول کنید.

فقط برای خودتان تلاش نکنید، شما می توانید زندگی میلیون ها نفر را تغییر دهید و بهتر کنید. این باعث می شود که انگیزه بیشتری برای تلاش داشته باشید.

فقط به خودتان تمرکز نکنید و هر بار که تلاش می کنید به خودتان بگویید میلیون ها نفر چشم انتظار تلاش من هستند و با این تلاش به زندگی انها کمک می کنم.

اگر تمرکز شما به نفرات بیشتر باشد قدرت و تلاش ما بیشتر می شود و همین باعث می شود که با انگیزه و اشتیاق بیشتری تلاش کنید.

تلاش کنید که زندگی انسان های بیشتری با تلاش شما زیبا شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید